facom_54a30sls
FACOM 54A.30SLS bent ring spanner with SLS attachment 30mm
Product description
  • 54A.SLS - Curved ring spanners "heavy duty", metric sizes
Features
  • The recess under the handle provides more space for fingers or an obstacle.
  • Ideal for standard nuts.
  • Wring pipe to use: - 54.M1B for sizes 24 and 30 mm; - 54.M2B for sizes 32 and 41 mm; - 54.M3B for sizes 46 mm; Metric sizes: from 24 to 46 mm.
  • Finish: chrome-plated, satinised.
Key features according to our expert
  • Width across flats: 30 mm
  • Connection size (Handle): 18,5 mm
  • Supplier warranty: FACOM - 2 years
Specifications / All features
  • Brand: FACOM
  • EAN: 3662424029141
  • Supplier number: FACOM 54A.30SLS
Width across flats
30 mm
Connection size (handle)
18,5 mm